Pre mnohých je investovanie do nehnuteľností nezmapované. Na rozdiel od akcií a dlhopisov, ktoré sa často nazývajú „štandardné aktíva“, sa nehnuteľnosť považuje za „alternatívny majetok“, ktorý je historicky ťažko dostupný a ktorý si donedávna dovolil.

Ale práve preto, že investovanie do nehnuteľností môže byť neznáma investičná príležitosť, neznamená to, že by sa tomu malo vyhnúť. Pri správnom prístupe môže byť nehnuteľnosť lukratívnym a spoľahlivým spôsobom na vytvorenie podstatných výnosov. Nehnuteľnosti môžu vytvárať konzistentný tok príjmov a zároveň dopĺňať svoje portfólio jedinečnými výhodami, vrátane potenciálu zhodnotenia, diverzifikácie portfólia a daňových výhod.

Napriek týmto zjavným vzostupom sa nehnuteľnosti môžu zdať zastrašujúce bez zjavného východiskového bodu. To však nemusí byť pravda. V tomto článku diskutujeme o základoch investovania do nehnuteľností, vrátane siedmich rôznych spôsobov, ako môžete začať hneď.

Takže prvé veci na prvom mieste: čo je investovanie do nehnuteľností?

Skoč do:
Čo je investovanie do nehnuteľností?
Spôsoby, ako investovať do nehnuteľností
Aktívne investovanie do nehnuteľností (robíte to sami)
dom obracející
Vlastnosti prenájmu
Airbnb
Pasívne investovanie do nehnuteľností (Hands-Off Way)
Fondy súkromného majetku
Fondy príležitostí
REITs
Online Realitné Investičné Platformy
Dávať to všetko dokopy
Čo je investovanie do nehnuteľností?
Investovanie do nehnuteľností je nákup, vlastníctvo, prenájom alebo predaj pozemkov a akýchkoľvek stavieb na ňom za účelom zarábania peňazí. Nehnuteľnosti sa spravidla delia na tri kategórie: obytné, obchodné a priemyselné.

Rezidenčné nehnuteľnosti: Rezidenčné nehnuteľnosti sa skladajú z rodinných domov, rodinných domov, meštianskych domov, bytových domov a rodinných domov, ktoré ľudia používajú ako obytný priestor a nie ako pracovný priestor. Domy, ktoré sú väčšie ako štyri jednotky, sa považujú za komerčné nehnuteľnosti. Niektoré príklady zahŕňajú voľne stojace domy, meštianske domy a byty, ktoré môžu obyvatelia vlastniť.
Komerčná nehnuteľnosť: Komerčná nehnuteľnosť je nehnuteľnosť, ktorá sa používa na účely podnikania. Komerčné nehnuteľnosti sú klasifikované ako kancelárske, maloobchodné, pozemkové alebo viacgeneračné. Niektoré príklady komerčných nehnuteľností zahŕňajú obchodné kancelárie (kancelárie), reštaurácie (maloobchod), poľnohospodársku pôdu (pozemky) a veľké bytové domy (viacčlenné rodiny).
Priemyselné nehnuteľnosti: Ako už názov napovedá, tieto vlastnosti slúžia priemyselnému obchodnému účelu. Niektoré príklady zahŕňajú lodné alebo skladové sklady, továrne a elektrárne.
Okrem druhov nehnuteľností existujú tri hlavné spôsoby, ako zarobiť peniaze z investícií do nehnuteľností: úroky z úverov, zhodnocovanie a nájom.

Úroky z úverov (alebo, v reálnom vyjadrení nehnuteľností, „dlh“): Úver na nehnuteľnosti je dohoda, pri ktorej investori požičiavajú peniaze developerovi nehnuteľností a zarábajú peniaze z úrokových platieb. Investovanie do dlhu poskytuje pravidelný peňažný tok pre investora. V závislosti od počtu veriteľov môže existovať jeden alebo niekoľko typov dlhov v rámci kapitálového súboru. Typy dlhu zahŕňajú dlh, dlhový dlh a mezanínový dlh. Dlh môže byť tiež zabezpečený alebo nezabezpečený. Toto rozlíšenie definuje práva investora v prípade uzavretia majetku. Pôžička je typom pasívnych investícií, ktoré používajú súkromné ​​kapitálové spoločnosti, REIT a platformy pre investície do nehnuteľností.
Ocenenie: Rovnako ako vlastníctvo akéhokoľvek vlastného imania, vlastníctvo nehnuteľností dáva investorovi možnosť zarobiť peniaze z predaja tohto vlastného imania. Zhodnotenie alebo zvýšenie hodnoty majetku v čase predstavuje potenciálny zisk, ktorý má investor k dispozícii pri predaji tohto majetku. Na rozdiel od dlhových investícií alebo príjmov z prenájmu, predaj poskytuje jeden veľký, jeden výnos. Vlastné imanie môže byť všeobecne klasifikované ako prioritné imanie alebo spoločné imanie. Vlastné imanie môže byť aktívnou alebo pasívnou investíciou v závislosti od pozície investície v rámci kapitálového súboru.
Nájomné: Investor, ktorý vlastní podiely na vlastnom imaní, môže zarobiť príjem lízingom tohto majetku. Rovnako ako pri príjmoch z dlhových investícií, príjmy z prenájmu môžu poskytovať pravidelný tok príjmov. V závislosti od toho, ako vlastník nehnuteľnosti spravuje svoju nehnuteľnosť (samostatne alebo prostredníctvom prenajatého manažéra), môžu si ponechať všetky svoje zárobky alebo podiel na zisku u správcovskej spoločnosti.
Každá kategória nehnuteľností a druh investície nesie vlastný súbor rizík a odmien. Bez ohľadu na typ nehnuteľnosti, do ktorej investujete, je dôležité zvoliť si investície múdro, a to tak, že budete mať príležitosti prostredníctvom prísneho upisovacieho procesu. Bez ohľadu na to, kto vykonáva upisovanie, due diligence zohráva dôležitú úlohu pri rozhodovaní o investícii určujúcej, či je investičná príležitosť finančne dobrá a či môže splniť vaše finančné ciele.

Odporúčané články