Čaga sibírska a jej účinky

Čaga je huba, ktorá rastie na kmeňoch brezy. Vyskytuje sa najmä v oblastiach, ako je Rusko a Sibír. Žijeme však v modernej dobe, ktorá prináša moderné riešenia. Aj to je dôvod, prečo si čagu v podobe čaju môžete zakúpiť aj u nás.

Možno by ste neverili, no je dokázané, že čaga sibírska obsahuje až 200 biologicky aktívnych látok. Medzi najviac účinné zložky patria polysacharidy, vitamíny, minerálne látky a stopové prvky. Vďaka tomuto blahodarnému zloženiu sú účinky čagy veľmi silné.

Posilňuje imunitný systém

Čaga extrakt, ktorý sa nachádza v čaji priaznivo pôsobí na imunitný systém. Znižuje riziko nákazy bežnými infekčnými ochoreniami, vďaka čomu budete vedieť predchádzať mnohým chorobám. Čaga a jej účinky sú mimoriadne silné. Antivírusové a antibakteriálne účinky sú samozrejmosťou. V súčasnosti sa robia ďalšie vedecké výskumy, ktoré sa zaoberajú účinkami čagy sibírskej na HIV vírus a hepatitídu.

Znižuje hladinu glukózy

O čage sibírskej je známe, že priaznivo pôsobí aj pri cukrovke. Čaga extrakt tak zvyšuje inzulín a zároveň znižuje hladinu glukózy v krvi. Výrazne zlepšuje priebeh celej cukrovky a ovplyvňuje aj jej vznik. Čaga sibírska taktiež ovplyvňuje funkcie mozgu. Priaznivo pôsobí na pamäť a koncentráciu, vďaka čomu sa budete vedieť lepšie sústrediť.

Protirakovinové účinky

Aj keď sa tomu môže len ťažko veriť, je to naozaj pravda. Čaga sibírska si už prešla mnohými výskumami, ktoré boli vedené pod dohľadom najväčších odborníkov. Po viacerých štúdiách sa zistilo, že čaga extrakt má skutočne protirakovinové účinky, kedy dochádza k zabráneniu rastu a vzniku rakovinových buniek.

Čaga sibírska obsahuje ďaleko viac účinkov. Je účinná pri kožných ochoreniach, pôsobí ako analgetikum a v neposlednom rade pomáha aj pri vypadávaní vlasov. Tak čo, vyskúšate tento zázrak aj vy?