Najlepšie pracovné miesta pre ľudí, ktorí radi hovoria

Veľa pracovných pozícii sa spolieha na silné komunikačné zručnosti, ale to môže znamenať množstvo vecí – od toho, aby ste mohli jasne a stručne prezentovať svoje myšlienky, aby ste boli vynikajúci pisateľ.

V niektorých prípadoch je však komunikačná zručnosť skôr doslovná – musíte rozprávať, niekto, kto má dar a je schopný zdieľať tento dar s mnohými rôznymi typmi osobnosti.

Aké sú vhodné pracovné miesta, kde využije svoj dar dobre komunikovať?

Obchodný zástupca pre reklamu

Čo by ste robili: zástupcovia predaja reklamy trávia väčšinu svojich dní telefonovaním s klientmi, aby predávali reklamné, marketingové a mediálne produkty. Kľúč k ich úspechu? Vytváranie pevných vzťahov s klientmi, čo samozrejme znamená mať veľa rozhovorov.

Nájdite inzerát obchodného zástupcu na www.personalistka.sk .

Rozhlasový hlásateľ

Čo by ste urobili: Budete na mikrofóne a prezentujte hudbu, správy, šport, počasie, čas, dopravu atď. V rádiu alebo televízii. Hlásatelia sa musia neustále zdržiavať v trendových témach, .

Čo budete potrebovať: Zvyčajne sa vyžaduje bakalársky titul v žurnalistike, komunikácii alebo médiách; môže sa očakávať aj stáž alebo skúsenosť na univerzitnom rádiu alebo televíznej stanici.

Nájdite pozíciu hlásateľa na www.personalistka.sk .

Tréner

Čo by ste urobili: Výučba golfu alebo hokeja, práca trénera je naučiť, trénovať a motivovať športovcov, ktorí súťažia o víťazstvo, a to buď v škole, alebo v rekreačnom tíme.

Čo musíte vedieť: Niektoré pozície si môžu vyžadovať bakalársky titul plus predchádzajúce skúsenosti buď ako športovec, alebo tréner, ktorý preukáže rozsiahlu znalosť športu, ktorý koučujete.

Nájdite trénerské pozície na www.personalistka.sk .

Zástupca služieb zákazníkom

Čo by ste urobili: cenná časť každého odvetvia, zástupcovia zákazníckych služieb neustále kladú otázky a odpovedajú zákazníkom, a to buď telefonicky alebo osobne, a niekedy aj prostredníctvom e-mailu alebo živého rozhovoru. Očakáva sa, že zástupcovia zákazníckych služieb budú vedieť zodpovedať na odpovede a budú môcť jasne komunikovať.

Čo budete potrebovať: Vyžaduje sa vysokoškolský diplom a výcvik na pracovisku, rovnako ako soft skills zručnosti, ako je trpezlivosť a taktnosť.

Inzerujte voľné pracovné miesta na webu Personalistka.sk.