Výber štýlových slnečných okuliarov

Slnečné okuliare by ste nemali nosiť ako letný doplnok. Slnečné okuliare v skutočnosti využijete v každom ročnom období.

Ak budete nosiť slnečné okuliare, získate štýlový módny doplnok. Ale ako si nájsť perfektné okuliare práve pre vás?

Vďaka množstvu tvarov, odtieňov a veľkostí, z ktorých si môžete vybrať, sme zostavili sprievodcu výberom správnych slnečných okuliarov pre tvar vašej tváre, aby si vaše ďalšie slnečné okuliare kúpili tak, aby vám dokonale vyhovovali.

 
Definovanie tvaru tváre

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je definovať tvar tváre.

Okrúhle – šírka a dĺžka vašej tváre je približne rovnaká.

Štvorec – silná čeľusť a široké čelo.

Oválny – vyrovnaný tvar tváre s bradou mierne užšou ako čelo.

Trojuholník – čelo bude výrazne širšie ako brada.

Obdĺžnik – lícne kosti, čelo a čeľusť budú v jednej línii a tvár bude dlhšia ako široká.


Protiklady sú atraktívne

Kľúčom pri výbere vašich slnečných okuliarov je to, že na vyváženie tvaru vašej tváre si zvyčajne musíte zvoliť opačný štýl.

Napríklad, ak máte štvorcovú tvár, radšej si vyberáte slnečné okuliare so zaoblenejším rámom, pretože to zjemní a doplní vaše vlastnosti. Na druhej strane, ak máte okrúhly tvar tváre, potom pre vás bude najlepšie vybrať hranatejší rám, pretože ponúkne určitú definíciu.

Výnimka z tohto pravidla je pre tých z vás, ktorí majú tvár v tvare srdca – skutočne musíte napodobniť svoj tvar tváre pomocou vašich rámov.

Kľúčové štýly

Tu je prehľad najbežnejších štýlov okuliarov a kto ich môže nosiť …

Wayfarers – klasický štýl Rayban, Wayfarers sú už desaťročia štýlom slnečných okuliarov. Tento štýl sa hodí pre každého z vás, ak budete mať tvar tváre okrúhly.

Okrúhle okuliare – ďalší klasický tvar slnečných okuliarov. Okrúhle okuliare sú dostupné  v širokej škále veľkostí. Budú pre vás najlepšie, ak budete mať viac uhlových prvkov, takže tie, ktoré majú štvorcový tvar  tváre, budú v nich vyzerať skvele.


Aviator  – od čias Top Gun až do súčasnosti aviator nikdy nevyjde z módy a budú pre vás ideálne, ak máte trojuholníkový tvar tváre. 

Ak máte oválny tvar tváre, môžete nosiť, čo sa vám páči. Jediným hľadiskom je veľkosť a hmotnosť vašich okuliarov, aby sa zabezpečilo ich zosúladenie s vašimi potrebami.


Nech už je váš tvár akýkoľvek, premýšľajte o farbe, ktorú ste si vybrali pre svoje slnečné okuliare, a použite svoju farebnú paletu.