Ako byť lepšou ženou

Na svete je veľa žien, ktoré boli ocenené za úžasné úspechy a inšpirujúce životné príbehy. Aj keď uskutočňovali neobyčajné veci, sú rovnako ako všetci ostatní – ľudské, bežné, ako ste vy.

Všetko, čo dosiahli, je výsledkom ich vlastnej snahy o seba-lásku a objavovanie. Ak sa chcete vydať na inšpiratívnu cestu, musíte sa dnes sústrediť na lepšiu verziu seba samého ako ženy a ako osoba.

Tu sú spôsoby, ako byť lepšou ženou.

1. Milujte sa.

Prvým krokom k tomu, aby ste boli lepšou ženou, je zamerať sa na seba-lásku. Nie je to to isté ako sebectvo; v skutočnosti sa nalieva s dostatočnou láskou, takže môžete zdieľať tú istú lásku s ostatnými ľuďmi: pre svojich priateľov, svoju rodinu a možno pre špeciálneho niekoho.

Ľudia, ktorí sa milujú, vedia, ako sa postarať o druhých, pretože presne vedia, ako darovať a zdieľať lásku nesobecky, bez toho, aby niečo na oplátku očakávali. Nesebectvo z nich nielen robí lepšieho človeka, ale aj lepšiu ženu.

2. Poznať svoju hodnotu.

Ak sa chcete stať lepšou verziou seba samého, musíte poznať svoju cenu. Ak poznáte svoju hodnotu, máte predstavu o tom, ako by sa k vám mali správať iní ľudia – a rozpoznáte príznaky, keď vás už niektorí zneužívajú alebo vás využívajú.

Veľké ženy vedia, že by sa s nimi malo zaobchádzať s rešpektom; že by mali byť oceňovaní za to, kým nie sú, bez ohľadu na rasu, sociálne postavenie a dokonca aj typy vzťahov, v ktorých sa zúčastňujú.

3. Hodnotiť svoje vzťahy.

Vážte si svoje vzťahy s ostatnými ľuďmi, najmä s tými, ktorí sa starajú o vás a milujú vás. Oceníte ľudí, ktorí sú stále okolo vás a sú vďační za ich prítomnosť vo vašom živote.

Dobrá žena chápe dôležitosť zmysluplných interakcií. Tým, že im preukážete, že si uvedomujete ich úsilie, zároveň im hovoríte, že na ich existencii záleží – na čom záleží vo vašom živote.

4. Nedovoľte, aby vás niekto sklamal.

Slová iných ľudí nie sú také cenné ako vaše vlastné myšlienky o sebe. Viac ako ktokoľvek iný máte len to, že viete, čoho dokážete – preto vám nikoho nenechajte sklamať.

Pokiaľ viete, že nikomu neubližujete, pokračujte vo svojich snoch a naďalej verte v seba samého.

5. Vyjadrite sa vo všetkom, čo robíte.

Môžete byť tým, kým ste. Preukážte svoju jedinečnosť vo svojich výrazoch: máte módu, zmysel pre štýl, preferencie jedla, druh hudby, ktorú počúvate, a čokoľvek, čo zvýrazní vašu individualitu.

Žijete v slobodnom svete, kde môžete byť tým, kým ste – a ak zistíte, že ste utláčaní kvôli tomu, že ste sami sebou, alebo ste zbavení vecí, ktoré vás nútia cítiť sa nažive, potom je čas zapnúť režim ženskej bojovnice a bojovať o čo si zaslúžiš.

6. Nedovoľte, aby stereotypy obmedzovali váš potenciál.

V súvislosti s predchádzajúcou časťou musíte vo svojom vnútri nájsť vnútorného bojovníka a bojovať proti týmto utláčajúcim a často diskriminujúcim stereotypom, ktoré spoločnosť prisúdila ženám. Nie si slabý; nie ste zraniteľní a nie ste iba slečna v núdzi.

Ste silní a silní svojím vlastným spôsobom. V deň, keď si uvedomíte svoj plný potenciál ako žena a ako osoba, budete nezastaviteľní.

Oslávte svoju vnútornú krásu.

Ste krásne zvnútra i zvonku a je najvyšší čas, aby ste to oslávili. Ak ste však stále na ceste k rozpoznaniu svojej sily a krásy ako ženy, je to v poriadku. Môžete začať starostlivosťou o seba: fyzicky, psychicky a emočne.

Krásna žena pozná svoju hodnotu, svoj potenciál a silu. Krásna žena vie, že aby bola pekná, vyžaduje to viac než len fyzický vzhľad.

8. Buďte hrdí na to, čo ste dosiahli.

Bez ohľadu na to, kde ste v živote a čo ste dosiahli, buďte na tieto úspechy hrdí. Neporovnávajte svoj životný príbeh s inými ľuďmi. Zamerajte sa skôr na svoju vlastnú cestu, aby ste sa nestali lepšou ženou, ale aby ste boli lepšou osobou.

Malé kroky, veľké kroky, dlhý krok, alebo dokonca rýchly šprint – nezáleží na tom, aký rýchly alebo spomalený je váš pokrok, vedzte, že na vašom úsilí záleží. Buď hrdý na to, kto si.

9. Majte odvahu a postavte sa na zem.

Obhajujte svoj stánok a buďte pevní. Aj keď ste žena, máte hlas a musíte ho hájiť s odvahou a pevnosťou. Ak sa chcete stať lepšou ženou, musíte porozumieť svojej úlohe a zodpovednosti pri obhajobe práv vašich kolegov – a samozrejme iných ľudí.

Bojujte za to, čo je správne – ale tiež sa uistite, že máte otvorenú myseľ. Niekedy byť lepšou osobou a lepšou ženou tiež znamená, že ste pripravení pripustiť svoje chyby a chyby vo svojich rozsudkoch.