Ako sa pripraviť na pracovný pohovor v angličtine?

Pracovný pohovor sa zameriava na hĺbkové znalosti o technických a akademických schopnostiach človeka. Z tohto dôvodu je založená na tom, že tí, ktorí majú na starosti nábor personálu, sa pýtajú na zručnosti, ktoré ste získali v predchádzajúcich zamestnaniach, a na spôsob, akým by ste zvládli pôsobenie v spoločnosti, do ktorej ste sa prihlásili. Vo všeobecnosti je pohovor v podstate rozhovor, kde musíte vysvetliť svoje teoretické a praktické znalosti, aby ste boli prijatí na pracovnú pozíciu. Existuje mnoho typov pohovorov, ktoré sú často uvádza aj inzercia práce.  

Niekedy v čase pohovoru budete musieť urobiť cvičenia alebo testy, ktoré poskytnú viac informácií, aby sa o vás dozvedeli viac. Pracovné ponuky v angličtine sú pritom čoraz častejšie. V iných prípadoch je možné, že pohovor nie je obojstranný, ale môže byť v skupinách a mali by ste sa v tom čase snažiť odlíšiť sa od ostatných a vyprofilovať sa ako najlepší kandidát. Ako viete, typ pozície, o ktorú sa uchádzate, vždy určí formát pohovoru, ktorý by ste mali uskutočniť, a preto musíte byť pripravení. Uprostred rozmanitosti spôsobov vedenia pracovných pohovorov je jedným z najdôležitejších, ktorým sú pracovné pohovory v angličtine, a práve na tento článok sa zameriame.

Ako vyzerá pracovný pohovor v angličtine a aký je jeho účel?

Ak bolo spomenuté, že pracovný pohovor sa vo všeobecnosti zameriava na prehĺbenie vedomostí, ktoré chcete o kandidátovi vedieť, pohovor v angličtine je určený na to, aby ste poznali a určili úroveň vašich vedomostí v tom jazyku. Myšlienka vedenia pohovorov v angličtine môže prechádzať rôznymi okolnosťami, hlavnou je tá, že je veľmi pravdepodobné, že musíte hovoriť týmto jazykom na pozícii, na ktorú sa uchádzate, a preto je záujem zo strany personál ľudských zdrojov, aby ste zistili, či ste na toto dobrodružstvo pripravení. Na druhej strane, sú chvíle, kedy sa pohovor môže uskutočniť v oboch jazykoch, jedna časť v španielčine a druhá v angličtine, aby bola vaša jazyková úroveň presnejšia. Nezabudnite byť vo svojom životopise úprimný a dajte skutočný stupeň svojej znalosti jazyka, pretože to určuje tón pre zodpovedných, aby počas pohovoru robili alebo nerobili určité činnosti.