Ketogenic low carbs diet - food selection on white wooden background. Balanced healthy organic ingredients of high content of fats. Nutrition for the heart and blood vessels. Meat, fish and vegetables.

Zdravá strava a šport — základ zdravého životného štýlu

Zdravý životný štýl je niečo, o čom sa veľa hovorí, nie každý však vie, aké výhody so sebou prináša. Nebude to len štíhle a vyšportované telo, jeho výsledkom je pevnejšie zdravie a lepšia kvalita života. Svoje ciele v tejto oblasti dosiahnete vhodnou kombináciou správneho stravovania a pohybu.

Prečo sa stravovať rozumne?

Zdravá strava by vám mala poskytnúť optimálne množstvo energie i živín a podporiť vás aj pri dosahovaní športových cieľov. Či už chcete nabrať svalovú hmotu, schudnúť niekoľko nadbytočných kilogramov alebo zlepšiť výkonnosť, bez vhodného stravovania to nepôjde.

Pomocou jedla môžete regulovať energetický príjem. V kombinácii s kontrolou výdaju energie pri cvičení môžete efektívne chudnúť, ale aj naberať svalovú hmotu. Jedlo je, samozrejme, najlepší spôsob, ako dať organizmu všetky látky a živiny, ktoré potrebuje, aby bolo zdravé, ale aj krásne. Okrem fyzickej stránky ovplyvňuje naša potrava tiež psychiku. Ak sa cítite dobre a máte dosť energie na všetky vaše aktivity, spokojná je aj vaša myseľ. Správne stravovacie návyky dokážu navyše znížiť riziko civilizačných ochorení, ku ktorým patria, napríklad, cukrovka II. typu alebo niektoré druhy rakoviny.

Nevyhnutnou súčasťou zdravého životného štýlu je pohyb!

Zdravý životný štýl bez pochýb zahŕňa pravidelný pohyb. Iba stravou nedosiahnete dlhodobo udržateľné výsledky bez ohľadu na to, či chcete chudnúť alebo formovať postavu. Šport navyše prispieva k zlepšeniu imunity, znižuje stres a prinesie vám tiež lepší spánok.

Či už je vašou vášňou fitness, behanie, turistika alebo akýkoľvek iný šport, nezabúdajte ani na kvalitné športové oblečenie. Zvýšite si tak komfort pri tréningu, ale aj sebavedomie. Veď čo nechá vašu vypracovanú postavu vyniknúť viac, ako štýlové športové legíny alebo kompresné šortky KALLYS?

Zdravý životný štýl a šport k sebe jednoznačne patria. Pohyb každý deň nabije energiou vaše telo aj myseľ, takže sa na ňom stanete čoskoro závislí. Šport vám môže skvalitniť život a pomôže na ceste za vašimi vysnívanými dobrodružstvami. Tak prečo nezačať žiť zdravšie ešte dnes?

Prečo pravidelne športovať?

Pravidelný šport zlepšuje kondíciu, pomáha s chudnutím aj budovaním svalov. Výber pohybovej aktivity záleží na tom, čo vás baví a čo je vaším cieľom. Platí však, že akýkoľvek šport alebo fyzická aktivita budú pre vás prínosom.

Dostatok pohybu oceníte počas celého dňa. Odbúrava nahromadený stres, počas cvičenia sa uvoľňujú hormóny, ktoré vás naplnia pocitmi radosti a šťastia. Celkovo sa tak budete cítiť lepšie a sebavedomejšie. Ťažko zaspávate a v noci sa často budíte? Postačí pol hodinka pohybu denne a budete mať aj kvalitnejší spánok.

To stále nie sú všetky benefity pravidelného pohybu. Váš organizmus si vďaka nemu dokážete udržiavať svalovú hmotu, čím sa spomaľuje jeho starnutie. Tréningom posilníte aj svoje zdravie. Ocenia to najmä vaša imunita, mozog, tráviaci systém a prospieva aj srdcu.

Presvedčili sme vás? Na všetky vaše aktivity budete potrebovať športové oblečenie z funkčných  materiálov. Športové oblečenie KALLYS je navyše zamerané na kompresiu svalstva, ktorá podporí váš výkon a pomôže aj pri regenerácii. Každý kúsok splní aj vaše nároky na štýlový dizajn a pohodlnosť.

Nezabudnite na zdravý jedálny lístok!

Ako sme už spomínali, dôležité je tiež zdravé stravovanie. Zamerajte sa na potraviny, ktoré sú minimálne spracované, vyhýbajte sa polotovarom, sladeným nápojom, sladkostiam, údeninám a podobne. Ak si ich chcete dopriať, urobte tak v rozumnej miere. Najviac prospešných látok dodajú telu „obyčajné“ suroviny. Keď sa pozriete na svoj tanier, polovicu by mala tvoriť zelenina a ovocie, štvrtinu bielkoviny a zvyšok sacharidy. Pitný režim by ste mali pokryť ideálne čistou vodou a nesladeným čajom.