Ako si vybrať letnú dovolenku pri mori, aby ste boli po návrate spokojná?

Čas letných dovoleniek sa pomaly, ale isto blíži. Ak ešte stále nemáte vybratú letnú dovolenku, poradíme vám, ako si vybrať, aby ste po návrate bola spokojná.

Pri výbere letnej dovolenky je potrebné zohľadňovať viacero vecí.

Strava

V prvom rade je potrebné sústrediť sa na výber stravovania. Ak idete len s partnerom a plánujete zažiť nejaké dobrodružstvo+ chcete spoznávať okolie dovolenkovej destinácie, odporúčame vám predovšetkým dovolenku na ostrove Korfu, Sardíniu, Sicíliu, ale aj grécku pevninu.

Polpenzia je ideál. Ráno sa dobre najete, po raňajkách môžete ísť na výlet a večer si doprajete chutnú, viacchodovú večeru.

Na dovolenke aj tak veľmi nechutí jesť, najmä však okolo poludnia, kedy je slnko extrémne silné.

Ak ale idete s malými deťmi, uprednostňujte plnú penziu, all inclusive. Nemusíte sa trápiť s varením a budete si môcť nakombinovať také jedlo zo švédskych stolov, ktoré vám bude chutiť.

Zaujímavosti v okolí

Pri výbere letnej dovolenky vám odporúčame zohľadňovať aj to, čo zaujímavého sa v okolí nachádza. Ak ste ten typ ženy, ktorá rada spoznáva a chce vidieť viac ako len pláž preplnenú ľuďmi, odporúčame skôr grécke ostrovy, napríklad dovolenku na Rhodose, spomínané Korfu, ale napríklad aj taký Zakynthos. Na ostrove Rhodos vám odporúčame práve mesto Rodos, dedinku Lindos s krásnou akropolou, ale aj Ancient Kamiros.

Ak ste ten typ ženy, ktorá uprednostňuje trávenie času na pláži a chodenie po miestnych obchodíkoch, odporúčame talianske Bibione, grécku Paraliu, ale aj Bulharsko.

Vzdialenosť od letiska

Ak hľadáte dovolenku, s ktorou budete spokojná, všímajte si vzdialenosť hotela od letiska a uprednostňujte hotely bližšie k letisku. Každý záujemca o dovolenku totiž chce, aby nemusel celý prvý deň dovolenky cestovať len z letiska do hotela.

Ak chcete dobrú letnú dovolenku, vždy sa sústreďujte na to, čo nájdete v okolí, koľko kilometrov od letiska sa nachádza daný hotel a hlavne aký spôsob stravovania uprednostníte.