Dámske šľapky, sandále a žabky – obuv ako stvorená na dovolenku!

Leto je za dverami a ak ste mysľou už niekde na pláži s drinkom v ruke, je najvyšší čas poobzerať sa, v čom sa budete prechádzať po promenádach. Šľapky a žabky sa stali symbolom leta. Máte už obuv na teplé dni?

Viete, kde sa dámske šľapky a sandále vzali?

Najstaršie sandále, vyrobené z kôry paliny, sa našli v americkom Oregone a rádiokarbónová metóda dátovania ukázala, že sú staré minimálne 10 000 rokov. Patria k vôbec prvým druhom obuvi. Starí Egypťania vyrábali sandále z papyrusu a palmových listov a staroveké Grécke sandále vám pravdepodobne predstavovať netreba. Charakterizovalo ich množstvo remienkov, aby dobre držali na nohách, tak ako dnešné gladiátorky.

Šľapky, sandále sa objavili najmä v krajinách, kde si klimatické podmienky vyžadovali obuv, ktorá nohu dokázala chrániť, no zároveň sa v nej neprehrievala. Aj sandále, ako každý iný predmet v histórii ľudstva, odrážali spoločenské postavenie nositeľa pomocou ozdobných prvkov, korálkov…

Aj obľúbené značky majú bohatú históriu

Sandále prešli vývojom a od starostlivo a detailne zdobených rímskych modelov sa postupne ich dizajn zjednodušoval. V 18. storočí sa kládol dôraz na minimalizmus a jednoduchosť, a zhruba vtedy sa na trhu objavila napríklad všetkým dobre známa značka birkenstock.

V súčasnosti máte možností neúrekom a dámske sandále sa vyrábajú v početných variáciách, ktoré sú vhodné na rôzne druhy chodidiel, do mesta, na pláž aj na šport, ale i na iné príležitosti. Ak chcete byť na letné dni dokonale pripravená, môžete si prezrieť ponuku obľúbených značiek tommy hilfiger, sergio, calvin klein, under armour alebo ipanema. Rozhodnete sa pre dámske šľapky alebo trendy dámske sandále?

Dizajn a farebné prevedenie od výmyslu sveta

Uprednostňujete v lete nízku obuv alebo si neodpustíte sandále na podpätku? Výber je len na vás, zohľadnite v prvom rade vaše pohodlie a účel. Gumené šľapky sú k bazénu praktické, no cestu si našli aj k outfitom mimo vodných plôch.

Aktuálne trendy sú bohaté nielen na tradičné materiály, ale šľapky pre štýlové dámy sú dostupné v rozmanitých udržateľných variáciách. Tie vyzerajú rovnako pekne. Nadčasové šľapky povestné svojou kvalitou nájdete napríklad u značky tommy hilfiger.

Robustné aj nenápadné šľapky pre štýlové ženy

Cenné centimetre vám na počkanie vyčarujú šľapky či sandále na platforme. K jemným, vzdušným šatám tak vytvoríte zaujímavý kontrast. V poslednej dobe si srdcia módnych návrhárov získala aj metalická koža.

Nie všetky topánky môžete pohodlne nosiť celý deň. Na krátke vybehnutie vám budú stačiť žabky, no ak sa chystáte na okružnú jazdu po historických pamiatkach, rozumnejšou voľbou budú skôr polstrované sandálky s rovnou podrážkou a dokonalým zaistením členkov, aby vám chodidlo nikde nelietalo. Asi si nemusíme pýtať váš súhlas s tvrdením, že topánky musia byť nielen moderné, ale aj dostatočne komfortné, však?

Potrebujete pár (dva, tri) praktických, ale aj super moderných letných šľapiek? Kliknite na https://answear.sk/k/ona/obuv/slapky-a-sandale!