Pomôžeme vám vybrať si z ponuky tonerov ten správny

Súčasťou takmer všetkých domácností sú tlačiarne. Pomáhajú nám vytlačiť potrebné dokumenty, školské práce detí, ale aj fotografie, ktoré sme nafotili a chceme ich mať v hmotnej podobe.

Ak sa ale nevyznáte v ponuke tonerov, pomôžeme vám zorientovať sa a vybrať si správne tonery.

Originálne tonery

Ak nájdete ponuku originálnych tonerov, určite vás prekvapia vyššie ceny. Jedná sa však o najkvalitnejšie tonery dostupné na našom trhu. Vyrábajú ich totiž svetoznáme značky, ktoré sa zameriavajú aj na výrobu tlačiarní. Preto v ponuke tonerov nájdete aj kvalitné tonery Konica Minolta, HP, Samsung a podobne.

Ak vám záleží na kvalite tlače a nevadí vám priplatiť si, potom vám odporúčame práve originálne tonery. Práve tieto tonery nájdete na úradoch a v kanceláriách podnikateľov.

Kompatibilné tonery

Sú to podstatne lacnejšie tonery ako originálne, ale kvalitou sú im veľmi podobné. Vyrábajú ich totiž alternatívne firmy, ktoré chcú zákazníkom ponúknuť kvalitné tonery, ale nechcú, aby platili za značku ako v prípade originálnych tonerov. Ak preto hľadáte trváce tonery Xerox, odporúčame vám ich hľadať predovšetkým medzi kompatibilnými tonermi. Získate kvalitné tonery, no nezaplatíte za ne veľa.

Repasované tonery

Sú to tonery, ktoré boli znovu doplnené novým tonerovým práškom, aby sa mohli naďalej využívať. Jedná sa o najlacnejšie tonery, ktoré nájdete v ponuke. Kvalitou sa však nikdy nevyrovnajú kompatibilným a už vôbec nie originálnym. Kupujú ho najmä tí, ktorí potrebujú ušetriť a na kvalite tlače im až tak nezáleží.

Aby ste si však vybrali dobrý toner, je potrebné vedieť, či máte laserovú tlačiareň, alebo máte atramentovú. Kupujte si ale taký toner, akej značky máte tlačiareň.