Prečo sú výživové doplnky prospešné

V dokonalom svete si predstavte, že máte dostatok spánku, budete hydratovaní a zjete všetku potrebnú zeleninu a ovocie. Prečo vaše telo potrebuje výživové doplnky. Zabezpečiť komplexný prísun všetkých prospešných vitamínov pre telo je dôležité, aby sme sa ochránili pred chorobami, športovci mohli zlepšovať výkony a aby sme sa mohli cítiť lepšie.

Bez ohľadu na to, ako zdravý je váš životný štýl, kvalitné doplnky výživy vám pomôžu prekonať zdravotné problémy, alebo pomôžu zlepšovať vašu kondíciu.

Doplnenie nutričnej medzery

90% ľudí nedostáva odporúčané množstvo dôležitých živín len z potravín. Väčšina z nás nespĺňa dietetické odporúčania kvôli prísnej diéte, nechuti do jedla, alebo meniacim sa nutričným potrebám. Doplnenie je určené na preklenutie nutričnej medzery, aby sme udržali správnu rovnováhu živín z potravy a doplnkov. Tým sa zvýšia živiny vo vašej strave a zabezpečí sa  správne množstvo živín prispôsobených potrebám vašej stravy.

Pokles absorpcie živín s vekom

Malabsorpcia sa stáva problémom, pretože vaše telo nemá rovnakú schopnosť rozbiť a absorbovať živiny ako predtým. Produkcia tráviacich enzýmov, ktoré sa rozkladajú a absorbujú živiny z potravy, prirodzene začína klesať starnutím.  Väčšina moderných liekov vyčerpáva esenciálne živiny. Doplnky výživy môžu pomôcť obnoviť túto nerovnováhu.

Vyhnite sa škodlivým chemikáliám

Pesticídy a herbicídy používané na chov a pestovanie potravín, chemikálie nachádzajúce sa v našich vodovodoch a environmentálne problémy, ako je znečistenie, drasticky zvyšujú potrebu ďalších vitamínov a minerálov. Škodlivé chemikálie vytvárajú voľné radikály, ktoré napádajú náš zažívací a imunitný systém. Doplnky ako antioxidanty pomáhajú bojovať proti týmto voľným radikálom.

Športovanie zvyšuje potrebu živín

Ste športovec alebo cvičíte často? Športovci potrebujú veľa energie a živín, aby zostali vo forme. Vaše telo spotrebuje energiu a živiny, ktoré boli uložené vo vašom tele. Je nevyhnutné doplniť tieto esenciálne živiny, podporiť vašu energetickú hladinu a podporiť regeneráciu po intenzívnom tréningu. Preto by mali (nielen) športovci mali pravidelne dopĺňať živiny prostredníctvom Swedish Nutra mega sport daily supplement. Overený multivitamínový nápoj je vytvorený špeciálne pre športovcov. Obsahuje komplex dôležitých vitamínov a minerálov.