10 spôsobov, ako urobiť vzťah posledný

Láska, ktorá trvá, je výsledkom pozitívneho zapojenia partnerov do mozgu každého iného. Pamäťové okruhy a potešenie sa zjednotia tak, aby sa druhá osoba stala integrálnou súčasťou samotnej štruktúry vášho mozgu a stávate sa súčasťou ich štruktúry. (Tu je viac o tom, čo sa stane s vaším mozgom, keď ste v láske.)

Tu je niekoľko krokov k tomu, aby vaša láska trvala:

 1. Vezmite dych svojho partnera.
  Urobte niečo úžasne premyslené a neobvyklé a pokúste sa začleniť prvok prekvapenia: láskyplnú bankovku zastrčenej do vrecka. Špeciálna večera na inak bežnej noci. Playlist skladaný zo svojich obľúbených piesní. Tieto premyslené akty vás vložia do pamäti vášho partnera.
 2. Pravidelne robte niečo zvláštne.
  Zavolajte im každý deň, aby ste sa niekoľko minút dotkli základne. Urobte svoje obľúbené jedlo raz týždenne. Akonáhle začnú očakávať tieto veci, budete vždy blízko k ich povedomiu.
 3. Zapojte sa do očného kontaktu.
  Zdá sa, že nové páry to robia prirodzene, ale toto silné lepenie chýba kvôli tomu, že vzťah pokročil. To je jeden spôsob, ako udržať „romantiku nažive“, ako sa hovorí, a je obzvlášť silné, keď miluje. (Potrebujete inspo Tieto horúce a ťažké sexuálne pozície by mohli vyvolať radosť z vášho sexuálneho života.)
 4. Zistite, čo váš partner oslovuje sexuálne.
  Uistite sa, že ich potešenie je pre vás potešením a chcete objaviť všetko o tom, čo ich zapríčiňuje. Budete radi, že s nimi budete experimentovať, keď budete milovať.
 5. Učte svojho partnera, čo sa vám páči.
  Rovnako tak, aby ste boli šťastní, váš partner bude cítiť dobre. A výskum ukazuje, že sexuálne potešenie jedného partnera zvyšuje potešenie druhého partnera. (Zistite, čo sa vám páči pomocou týchto 13 tipov pre múru-fúkanie masturbácie sedenie.)
 6. Zvýšte lásku s sexuálnou novinkou.
  Keď sa veci stanú bláznivé a rutinné, nebude to tak veľa hormonálnej / neurotransmiterovej reakcie a vzrušenie sa zníži. Aj keď nemusíte vyrážať biče a reťaze, malá novinka, zatiaľ čo robíte lásku, môže zvýšiť očakávania, čo znamená, že sa vylučuje viac hormónov. Výsledok? Horší a vzrušujúcejší sex pre vás oboch. (Môžete začať s jedným z týchto vibrátorov.)
 7. Urobte niečo nervózne.
  Ak dostanete srdcovú frekvenciu vášho partnera, môžu sa s vami spájať s pocitom vzrušenia a môžu vám vytvoriť silnejšie pocity. Choď na jazdu s horskou dráhou, vydajte sa na cestu balónikom, strieľate rýchlosti – čokoľvek s nádychom nebezpečenstva – môže spôsobiť, že sa s tebou viac zamilujú. (Tento pár sa pokúsil o uchopenie trapézy spolu.)
 8. Urobte niečo skvelé pre niekoho, koho váš partner miluje.
  Ak ukážete láskavosť a láska k niekomu, koho milujú, získate hlavné body. Keď vstúpite do vzťahu, zadáte aj vzťah s celou rodinou a priateľmi. Ukážte im, že ľudia, ktorí sú pre nich dôležití, sú pre vás dôležité.
 9. Zhrňte a zvečnite milujúce chvíle.
  Nebojte sa vyjadriť tvoju lásku. Povedzte im, ako sa cítite. Napíšte lásku alebo báseň. Milovníci to robí od začiatku času, pretože to funguje.
 10. Zvýšte láska chemikálie.
  Existuje mnoho mozgových chemikálií, ktoré idú do pocitu lásky a pripútanosti. Oxytocín je známy ako väzba, dôvera a mazanie hormónu. Oxytocín je vylepšený sledovaním romantických filmov, držaním rúk, mazaním a dlhým milujúcim kontaktom s očami. (A bozkávanie, ktoré má veľa iných prínosov pre zdravie!) Ženy zvyčajne majú viac oxytocínu ako muži, ale podľa jednej štúdie sa mužská hladina oxytocínu po láske zvyšuje o 500 percent. Byť príliš zaneprázdnený, aby láska tlačil páry od seba.