Aj celebrity pijú nefiltrovanú vodu

Celebrity ako Miranda Kerr a Mark Wahlberg ju pijú, aby zostali hydratované, ale je alkalická voda naozaj stojí za humbuk? Ešte viac – čo to sakra je? (Aj keď sme na tému alkalické, je alkalická strava skutočnou úlohou?)

Alkalická voda sa líši od kohútika, pretože je menej kyslej – má pH viac ako sedem, čo znamená, že má nižšiu koncentráciu vodíkových iónov, vysvetľuje Alyse Levine, R.D., zakladateľ plánu stravovania. Čas pre základnú lekciu chemie: „Všetky kvapaliny majú mieru kyslosti, ktorá sa určuje na základe stupnice pH, pH meria koncentráciu vodíkových iónov v kvapaline, ktorá sa vyjadruje na stupnici 0-14. (myslím, že čierna káva, pomarančová šťava a ocot) je kyslá, sedem je neutrálne a viac ako sedem (ako jedlá sóda) je alkalické územie, „hovorí Levine.

Alkalická voda sa môže spotrebovať z mnohých zdrojov, vrátane špeciálnych filtrov, prídavných zariadení na batérie a prísad, ktoré zvyšujú pH. Jedným z najbežnejších (a pohodlných) spôsobov je však balená voda (ako napríklad Essentia alebo Evamor), ktorá sa predáva vo väčšine obchodov s potravinami.

Ale existujú nejaké výhody, ktoré by ho mohli piť? Keďže veda hovorí, že celková zásadná diéta je celkom falošná, boli sme skeptickí. Existuje však niekoľko výhod. Podľa štúdie v Annals of Otology, Rhinology & Laryngology, alkalická voda s pH 8,8 môže pomôcť spätnému vychladzovaniu kyseliny, pretože vyššia úroveň pH zabije pepsín, enzým, ktorý sa podieľa na rozpadu potravinových proteínov a hlavnou príčinou refluxu kyseliny.

Okrem liečebného refluxu, ďalšie výhody alkalickej vody, podľa Levine, spočívajú v tom, že pomáha neutralizovať kyselinu v krvi, čo vedie k zvýšeniu hladiny kyslíka ak zlepšeniu energie a metabolizmu. obsahuje antioxidačné vlastnosti (proti starnutiu a proti chorobám); čistí hrubé črevo; omladzuje pokožku; a maziva svalov a kĺbov. Evamor, populárna značka alkalickej fľaškovej vody, uvádza, že „zvýšená zásaditosť stravy znižuje telesný tuk a únavu, chráni kosti, podporuje imunitný systém a dosahuje lepšie celkové zdravie.“

Znie to skvele, že? Predtým, než sa rozhodnete vyčerpať a zásobiť alkalickú fľaškovú vodu a filtre, všimnite si, že pri diskusii o výhodách by mal byť kladený dôraz na slovo „nárokované“. „Neexistujú tam žiadne podložené zdravotné tvrdenia,“ hovorí Levine. „Klinické štúdie zatiaľ nedokázali dôverne podporiť tieto tvrdenia, keďže výsledky štúdie chýbajú a sú celkovo nejednoznačné.“ (Jedna forma vody, ktorá je preukázateľne vybavená zoznamom dávok na prádlo – Hot Lemon Water.) Tu je 4 dôvody, prečo ju piť každé ráno.)

Dobre, tak možno to nie je prameň mládeže. Ale alkalická voda je tiež známa svojou ultra-hydratačnou schopnosťou. V skutočnosti Essentia tvrdí, že ich zvýšená voda je „viac hydratačná ako vedúca fľašková voda“. Takže vám chýba extra hydratácia, ktorú by ste mohli používať počas tréningu? „Nedoporučujem mojim klientom zásaditú vodu,“ hovorí Luke Corey, výkonný dietetik spoločnosti EXOS na Mayo Clinic Sports Medicine. „Pravidelná voda z vodovodu je rovnako účinná ako alkalická voda pri podpore všeobecného zdravia a výkonu.“ (Ak by ste odtrhli svoje športové nápoje?)

Ak už ste v alkalickom vodnom vlaku, nečervenajte sa príliš tvrdo – zatiaľ čo v tomto bode neexistujú žiadne podložené zdravotné tvrdenia, ukáže sa, že neexistujú žiadne štúdie, ktoré by naznačovali negatívne účinky, ktoré by Levine zálohoval , Jeden preukázaný nedostatok: Stojí to asi dvojnásobok ceny bežnej vody (2,49 dolárov za 33-ounovú fľašu Essentia).

Takže nabudúce budete chcieť hydratovať, nemusíte sa cítiť zlý, keď ste chytili pravidelnú fľašu H2O alebo ste si zvolili kohútik (a medzitým ušetrili peniaze).