4 PÔŽITKY, ZA KTORÉ BY STE SA NEMALI HANBIŤ

Všetci máme zvyky, o ktorých by nikto – no, takmer nikto – nemal vedieť. Psychológovia sú si zároveň istí, že sa netreba hanbiť za malé slabosti, čo môže byť pre našu psychiku veľmi užitočné. Hľadajte svoje „Gilty Pleasures“ v našom materiáli a prestaňte sa za ne hanbiť!

Keď diskutujete o živote niekoho iného, ​​​​neškodí predmetu diskusie a vy sami nezažívate negativitu, keď si spomeniete na „prisahaného priateľa“, ktorý sa oženil úspešnejšie ako všetci ostatní, nie je nič nezákonné v pravidelných klebety v úzkom kruhu. Kedysi si ľudia mohli vymieňať iba ústne informácie a to sa okrem iného stalo jedným z dôležitých impulzov pre rozvoj ľudského mozgu. Zavolajte teda kamarátke a pozvite ju, aby si v piatok u vás pozrela film a prediskutovala najnovšie novinky zo života spoločných známych. Psychológ schválil!

Sledujte účty starých priateľov

Priznaj sa, aj ty si pravidelne prezeráš účty spolužiakov a spolužiakov z univerzity, na ktorú nie si prihlásený, no zároveň je zaujímavé, čo sa stalo v životoch ľudí, ktorí si s tebou začínali. Všetci chápeme, že tieto informácie pre nás nemusia byť užitočné, vo väčšine prípadov sa to stáva. Ale pre emocionálne uvoľnenie je veľmi užitočné držať sa stránok iných ľudí. Odborníci dávajú opäť zelenú.

Spíme koľko chceme

Na čo iné sú víkendy? Samozrejme, všetky dni pracovného voľna by ste nemali tráviť v posteli, pretože pravdepodobne máte veľa zaujímavých aktivít, aby ste trávili čas užitočne a zábavne, a predsa, ak sa vám naozaj nechce vyliezť z postele, nemáte nepotrebujem. Je zaujímavé, že mnohí sa za túto túžbu cítia vinní. Zahoď tú myšlienku!

Rýchle občerstvenie

Škodlivé, ale z tohto atraktívneho potešenia predovšetkým pre fanúšikov chutného a uspokojujúceho jedla. Obľúbené hamburgery a pizzu si môžete dopriať maximálne párkrát za pár týždňov, inak hrozí, že celé leto strávite v uzavretých blúzkach a dlhých sukniach. Stojí to za to? Myslíme si, že nie. Ak sa však chcete skutočne potešiť súpravou sushi, žiadne výhovorky!