Aké problémy sa objavujú v oblasti intímnych partií?

Nielen ženy, ale aj muži sa stretávajú so zdravotnými problémami objavujúcimi sa v oblasti intímnych partií. Môžu to byť napríklad bradavice alebo vaginálna mykóza.

Papillomavírusy HPV

Vďaka nim sa v intímnych partiách objavujú bradavice na penisu alebo genitálne bradavice. Sú známe aj pod názvom kondylomata. Jedná sa o ochorenie vysoko nákazlivé. Prenáša sa ako pohlavným stykom, tak aj dotykom. Môže to byť cez spoločný uterák alebo aj posteľnú bielizeň.
HPV vírus je ochorenie, ktoré sa nemusí prejaviť ihneď. Bradavice sa dokonca môžu objaviť až po niekoľkých rokoch od nákazy.
Bradavice na penise sa môžu objavovať v celej dĺžke a dokonca aj v oblasti konečníka. U niektorých prípadov sa môžu zmeniť na nádorové ochorenie.
Bradavice sa odstraňujú niekoľkými spôsobmi – chirurgicky, laserem alebo leptaním.

Vaginálna mykóza

Mykóza tiež známa pod názvom kandidóza alebo vaginálna kvasinková infekcia. V našom tele sa kvasinky vyskytujú bežne. Akonáhle dôjde k ich premnoženiu, nastáva problém.
Medzi hlavné príčiny patrí nezdravý životný štýl – nevhodná životospráva, strava, nedostatok spánku a pohybu, nevhodná intímna hygiena alebo nesprávne oblečenie. Zo stravy je potrebné eliminovať cukry a biele pečivo. Pre spodné oblečenie voliť prírodné materiály, strihy oblečenia by mali byť voľné a materiály priedušné. Telu dopriať dostatok odpočinku. Vhodné prípravky na intímnu hygienu a prípadné problémy ponúka značka GYNELLA®.
Aké sú najčastejšie príznaky vaginálnej mykózy? Môže to byť bolesť počas sexu, objavuje sa hustý biely výtok. Intímne partie svrbí a sú začervenané. Nepríjemné je aj pálenie pri močení. Je potrebné, aby liečbu podstúpili obaja partneri, inak sa zdravotné komplikácie budú vracať. Vhodnú liečbu vždy odporučí lekár.