Výhody používania micelárnej vody

Micelárne vody v súčasnosti väčšina žien zaradila do starostlivosti o pleť. Sú obľúbené nie len medzi bežnou verejnosťou ale nájdete ich aj v kozmetických salónoch a odporúčajú ich aj dermatológovia. Čo je micelárna voda a prečo by ste po nej mali siahnuť aj vy?

Micelárna voda

Ak rozmýšľate prečo používať micelárnu vodu odpoveď na otázku nájdete v jej zložení a účinkoch. Vyrábajú sa z čistej vody, hydratačných látok a miciel, ktoré pleť čistia. Micely sú povrchovo aktívne látky, ktoré na seba naviažu nečistoty a maz a pokožku tak dôkladne vyčistia.

Výhody micelárnej vody

1.    Hydratácia

Keďže micelárne vody obsahujú hydratačné zložky pleť hydratujú. Najčastejšie obsahujú glycerín, ktorý pleť nie len hydratuje ale aj zabraňuje odparovaniu vody z povrchu pokožky.

2.    Pre všetky typy pleti

Micelárne vody sú vhodné pre všetky typy pleti. Obzvlášť vhodná je micelárna voda pre suchú a citlivú pleť, keďže neobsahuje zložky, ktoré pokožku dráždia. Ak máte problém s pleťou, často sa vám vytvárajú zápaly (červené fliačiky na tvári) alebo máte problém s častým podráždením pleti určite by ste mali vyskúšať micelárnu vodu. Napríklad micelárna voda od Biodermy nahradí odličovač a tonikum a vašu pleť vyčistí dôkladne bez toho aby ju podráždila.

3.    Odstraňuje nečistoty aj maz

Micely odstraňujú z pleti všetky nečistoty. Poradia si s nečistotami rozpustnými vo vode a aj vodoodolnými nečistotami, ktoré sú rozpustné v tukoch. Jedným produktom tak nahradíte hneď niekoľko kozmetických produktov určených na čistenie pleti. Účinné látky v micelárnej vode vyčistia aj póry, preto je vhodná aj pre ľudí s mastnou pokožkou a ľudí, ktorí majú problém s akné.

4.    Pohodlná a skladná

Výhody micelárnej vody oceníte ak cestujete. Nemusíte so sebou nosiť množstvo kozmetických produktov na čistenie pleti. Táto voda plnohodnotne nahradí odličovač, čistiaci gél a aj tonikum. Miesto troch fľaštičiek si zabalíte len jednu a o vašu pleť bude postarané perfektne.