mockups-design.com

Morský kolagén Forte je elixír mladosti z prírody

Posilnenie kostí, šliach a svalov, omladenie pokožky, podpora zdravia srdca a iných orgánov je možné v každom veku. Prírodný doplnok Marine Collagen Forte s biologicky aktívnym rybím kolagénom, obsahom horčíka, vitamínmi C, B5, B6 a B7 obnoví energiu organizmu.

Vďaka absencii laktózy, lepku, pridaného cukru a tuku je tento produkt vhodný pre ľudí s potravinovou intoleranciou, cukrovkou a inými špeciálnymi stavmi. 153 g balenie je určené na denný príjem 1 odmerky prášku denne počas 1 mesiaca (5,1 g prášku zodpovedá 4000 mg čistého kolagénu).

Zloženie a prospešné vlastnosti kolagénu

Liečivý účinok kolagénu je spôsobený prevalenciou tohto proteínu v tele (2. po vode). Nachádza sa v kostných a svalových štruktúrach, krvných cievach, koži a dokonca aj v črevách.

Jedna odmerka okrem 4000 mg kvalitného rybieho kolagénu obsahuje:

  • 375 mg ľahko stráviteľného horčíka s komplexom Aquamin Mg TG 70 minerálov (vrátane fosforu, vápnika, medi, selénu, železa a zinku) – magnézium pokrýva až 100 % dennej potreby,
  • 15 mg vitamínu C z extraktu zo šípky – chráni bunky pred oxidáciou, zlepšuje vstrebávanie kolagénu a podporuje jeho správny metabolizmus,
  • 1,2 mg kyseliny pantoténovej (vitamín B5) – napomáha syntéze vitamínu D, obnovuje a chráni pokožku pred negatívnymi vplyvmi,
  • 250 mcg pyridoxínu (vitamín B6) – zlepšuje činnosť centrálneho nervového systému a zvyšuje imunitu,
  • 10 mcg biotínu (vitamín B7) – podporuje zdravie vlasov a pokožky, obnovuje sliznice.

Výhody užívania rybieho kolagénu

Výhod užívania rybieho kolagénu je naozaj veľa.

Zlepšenie stavu kĺbov: kolagén zabraňuje vzniku artrózy, minimalizuje bolesť, podporuje štruktúru a celistvosť chrupavkového tkaniva.

Výhody pre gastrointestinálny trakt: aminokyseliny glutamín, glycín a prolín obsiahnuté v kolagéne sú potrebné pre črevnú sliznicu.

Mladosť pokožky: kolagén stimuluje syntézu elastínu a fibrilínu, ktoré sú potrebné na udržanie pružnosti a pevnosti pokožky.

Ochrana svalov: kolagén podporuje funkčnosť a pevnosť svalového tkaniva, chráni ho pred zničením.

Zdravé srdce: kolagén je dôležitý pre spevnenie stien tepien, zvyšuje aj hladinu „dobrého“ cholesterolu a znižuje riziko aterosklerózy.

Ako užívať kolagén

Odporúčaná dávka prášku je 5,1 g (1 odmerka denne). Kolagén nasypte do nádoby, zalejte 200-250 ml vody (nie teplejšej ako +40 °C) a dôkladne premiešajte.

Morský kolagén sa rýchlo vstrebáva v tenkom čreve a krvou sa dostáva do telesných tkanív. Je žiaduce piť ho medzi jedlami, pred spaním alebo ráno na lačný žalúdok. Neodporúča sa používať s jedlom, pretože tak sa kolagén nevstrebe.

Morský kolagén je bohatý na užitočné mikroelementy, preto bude kvalitatívne podporovať zdravie všetkých systémov a štruktúr tela.