Outdoorová kolekcia: funkčný komfort s tajomstvom

Tričká, dlhé rukávy a outdoorové doplnky z kolekcie moderných legín už ocenia priaznivci horolezectva, horského lyžovania, cyklistiky, turistiky, trekingu a iných aktívnych druhov rekreácie v prírode. Hovoríme vám: prečo používať funkčné outdoorové oblečenie z katalógu športových značiek.

Hlavné tajomstvo kolekcie: pleteniny z merino vlny

Jedinečnosť tejto priadze je overená rokmi úspešného používania v profesionálnych športových kolekciách.

Merino vlna má jedinečné vlastnosti:

Na dotyk príjemná látka. Hrúbka vlákna nepresahuje 19,5 mikrónov s prahom bolesti pri svrbení ľudskej kože 25 mikrónov.

Chráni pred slnečným žiarením. UPF merino vlna 50+, vhodná na púštne a vysokohorské behanie.

Práve táto vlna absorbuje vlhkosť až 35% svojej hmotnosti. Merino tričko udrží pokožku v suchu bez ohľadu na intenzitu záťaže.

Tkanina zabraňuje zápachu potu a bakteriálnej infekcii. Špeciálna štruktúra vlákna merino vlny zabraňuje rozvoju baktérií.

Priadza vydrží až 20 tisíc ohybov vlákna. Produkt z merino vlny si dlhodobo zachováva svoj pôvodný vzhľad, pružnosť a kvalitatívne vlastnosti.

Kolekcia funkčného oblečenia z merino priadze zaručuje pohodlie, sucho, hypoalergénnosť a bezpečnosť. Špeciálne oblečenie pre aktívny oddych poskytuje prevenciu pred podchladením, spálením a infekciami počas dlhých túr, expedícií a výletov v extrémnych podmienkach.

Špeciálny športový strih

Anatomický strih tričiek a dlhých rukávov zaisťuje voľnosť pohybu bez tvorby záhybov, ktoré môžu viesť k škrabancom a otlakom. Zohľadňujú sa zvláštnosti postavy mužov a žien: produkty jemne priliehajú k telu, udržiavajú normálny prietok krvi a stabilný prísun kyslíka. Všetky produkty majú ploché švy, špeciálny strih prieramkov alebo raglánových rukávov, optimálnu dĺžku, široký výstrih s elastickým lemovaním.

Minimálna starostlivosť o funkčné oblečenie

Počas lezenia, taktického tréningu, rekreácie v lese sa časté pranie oblečenia stáva skutočným problémom. Tričká a dlhé rukávy z nie je možné prať niekoľko týždňov: vlákno sa samočistí od baktérií, zachováva mäkkú hygroskopickú štruktúru bez zápachu. Po celodennej lyžovačke alebo paintballe stačí výrobok vyvetrať na suchom vzduchu.