Najčastejšie novoročné predsavzatia

Milióny ľudí si po celom svete majú novoročné predsavzatia v nádeji, že dosiahnu pozitívnu zmenu. Niektoré predsavzatia sú však pre veľa ľudí spoločné a sú tak najčastejšie.

Zoznam najčastejších novoročných predsavzatí

  • Budem pravidelne cvičiť.
  • Schudnem.
  • Budem žiť život naplno.
  • Prestanem fajčiť.
  • Začnem viac cestovať.
  • Ušetrím peniaze.

Medzi ďalšie rozšírene patria: budem tráviť viac času s rodinou a priateľmi, nájdem si lepšiu prácu, naučím sa cudzí jazyk…

Ako náhle však žiara nového roka pominie, mnoho ľudí sa snaží pozmeniť svoje plány. Väčšina ľudí tak s novoročnými predsavzatiami neuspeje!

Ak si aj vy dávate novoročné predsavzatia a nechcete byť v tábore ľudí, ktorým sa nepodarilo dosiahnuť svoje ambície a sny, musíte si pripraviť plán, ktorý vás bude motivovať k splneniu vašich predsavzatí.

Chcem splniť svoje novoročné predsavzatie!

Zmena zakorenených návykov nie je ľahká úloha, takže predtým, ako začnete plniť svoje novoročné predsavzatia, je potrebné urobiť  niekoľko malých krokov a pripraviť sa na túto blížiacu sa zmenu.

Prvý prielom v zmene je osobná inventúra. Vzhľadom na to, že je koniec jedného roka a začiatok budúceho; je perfektné načasovanie bilancovania výsledkov za minulý rok.

 Myslite na toto:

    Čo som si za posledný rok predsavzal?

    Kde som urobil pokrok?

    Kde som nevidel pokrok?

Prirodzene, vaše uznesenie sa môže zamerať na oblasti, v ktorých chýba pokrok, ale nezabudnite si vychutnať dosiahnutý pokrok a nájdite  spôsob, ako to osláviť. Šťastné pocity sú užitočné. Pokiaľ je to možné, pokúste sa ich spojiť dosiahnutý úspech s nejakou vecou, ktorá vám bude úspech pripomínať. Táto vec by vás však mala v ideálnom prípade ešte viac motivovať.

Motivačné tričká sú ideálne

Motivačné tričká pomáhajú pri plnení novoročných predsavzatí. Sú s vami v ťažkých chvíľach, ešte len keď sa usilujete dosiahnuť úspech. Sú však aj s vami vtedy, keď dosiahnutý úspech oslavujete. Motivačné tričká vás tak sprevádzajú pri ceste za úspechom.