İztuzu beach. Dalyan. Turkey. sea.

Šesť dôvodov, prečo musíte teraz ísť do Turecka

Platinové pláže, zabudnuté jaskyne, rušný nákupný bazár, starobylé historické pamiatky a chutné mezze … čo ešte toto leto potrebujete?

Slnko? Áno, aj Turecko má to – 300 dní. Takže tu je zaokrúhlenie našich obľúbených tureckých pochúťok, všetko ľahko dostupné z Veľkej Británie.

Objavte Dalamana

Scenic Olu Deniz

Ak ste po otáčania hlavy pohľad, Olu Deniz má veľa. Jeho malebná modrá lagúna, ktorá je podporená sviežim národným parkom, je známa svojimi akvamarínovými odtieňmi a je obklopená borovicovými pohoriami. Známy miestnymi obyvateľmi ako Mŕtve more, jeho pokojné vody sú ideálnym miestom na potápanie, vychutnať si zmrzlinu a … relaxovať.

A keď nebudete vychutnávať slnečné lúče na jednej z mnohých pláží vhodných pre rodinu v tejto oblasti, je len jedno ďalšie miesto, z ktorého môžete čo najviac využívať nádherné panoramatické výhľady – oblohu. Babadag hora je jedným z najlepších miest na paraglide na svete, takže ak máte pocit dobrodružstvo, je to nezabudnuteľný must-do odškrtnúť, že zoznam cestovných lopaty.

Ohromujúca Dalyan

Pre milovníkov prírody všade je to miesto pre vás. Pekné brehové mesto Dalyan, ktoré je umiestnené v sieti úrodných vodných ciest, je útočiskom pre voľne žijúce živočíchy, vrátane zriedkavých korytnačiek.

Chcete sa pozrieť na tieto éterické stvorenia? Hop na lodi na krásny zlatý úsek piesku na pláži Itzuzu. A ak nezaujmete, pusť do svätyne morských korytnačiek.

Potom ako slnko zapadne, je tu len jedno miesto: atmosférické zrúcaniny Kaunos. Vychutnajte si jedlo a pozrite sa na tieto majestátne hroby, ktoré sú vysoko vyrezané do hôr. Magický!


Vychutnajte si Antalyu

Pre rodiny s deťmi Alanya

Uprednostňujete živšiu dovolenku? Alanya v oblasti Antalya vám ponúka to najlepšie z oboch svetov. Oddýchnite si počas dňa a ponorte sa do čistých vôd pláže Cleopatra (kde egyptská kráľovná údajne plávala) alebo vychladnúť pod veľkolepým vodopádom kaňonu Sapadere.

Keď svetlo zhasne, pozrite sa na tento živý prístav – ožije sa reštauráciami a barmi, ktoré sú otvorené až do ranných hodín, takže budete mať na výber.

Krásny Kemer

Získajte fascinujúci pohľad na tureckú kultúru a históriu s návštevou veľkolepého mesta Lycian Phaselis, ktoré sa datuje do roku 700 rokov. Usporiadané na polostrove obklopenom troma malými, dokonale pokojnými plytkými zálivy, vytvára idylické miesto pre odpočinok alebo splash s deťmi.

Pre tínedžerov, Dolusu Park – extrémny vodný park udrží celú rodinu baviť, ak máte nejaké vysoko-energické vzrušenie! Alebo si oddýchnite a vychutnajte si kúzlo priateľského stretnutia s delfínmi v Delfináriu.


Buďte očarení od Bodrumu

Mesto Bodrum

Podľa miestnych obyvateľov existuje viac možností v nočnom klube, ako sú lôžka v Bodrume a chváliť jeden z najväčších nočných klubov v Európe, môžeme tomu veriť. Našťastie to neznižuje tajomnú eleganciu tohto očarujúceho prístavného mesta, ktoré zriedka nepodarí zapôsobiť.

Choďte na dláždené chodníky centra väčšiny ráno, pretože každá turecká dovolenka by nebola úplná bez cesty na miestny trh alebo „pazar“ – vymeniť za najlepšie obchody (očakáva sa, takže sa nestyďte) a nezabudnite získanie tureckého koberca späť domov nemusí byť tak jednoduché, ako sa očakávalo.

Štýlový Turkbuku

Najlepšie v oblasti luxusu, táto bývalá rybárska dedina, známa ako Turecký sv. Tropez so svojou bielou dedinkou, je jednoducho ohromujúca a obľúbená s miestnymi obyvateľmi.

Rozvíjajúca sa ako gurmánsky prístav, Turbuku prosperujúca potravinová scéna odvádza návštevníkov znova a znova. Je známy svojimi čerstvými rybami, mezze a chladenými bielymi vínami, jesť okolo prístavu alebo sa pripojiť k jet-set a vychutnať chuť na palube, ako si plavba miestnych zátok a prítokov.

Turecko vás ponecháva na rozdiel od voľby a je to tak ľahké sa s Jet2holidays dostať. Vďaka zástupcom, ktorí vám pomôžu pozdĺž cesty, vrátane batožiny vo výške 22 kg, brilantné voľby 2-5 * hotelov a báječné časy letu z 9 britských letísk s hotelovými transfermi, ktoré sa teší všetkému, čo ponúka Turecko, nebolo nikdy jednoduchšie.