Urobte si zdravý domáci sirup

Ak milujete svieže nápoje, potom určite máte radi sirup. V obchode si môžete kúpiť rôzne sirupy. Ich kvalita je však rôzna a často sú to viac chemické ako prírodne produkty.

Ak dbáte na zdravý životný štýl, môžete si urobiť domáci sirup – a to úplne jednoducho. Aplikácia Sirup maker free alebo profesionálna aplikácia Sirup maker vám rýchlo vypočíta potrebné množstvo surovín pre váš obľúbený sirup. Nemusíte mať všetky možné príchute. Ale môžete si vyrábať svoje obľúbené chute, ale môžete aj trocha experimentovať – to je skvelé pre tých, ktorí obľubujú kokteily s nezvyčajnou chuťou.

Jednoduchý sirup sa ľahko a rýchlo pripravuje doma a nie je náročný na prípravu. Jednoduchý sirup je dôležitou zložkou na sladenie mnohých kokteilov.

Najlepšie nápoje si môžete pripraviť z prírodného  sirupu, s alkoholom alebo bez alkoholu. Deti tiež milujú sirupy. Na rozdiel od zakúpenej sódy si však môžete sami určiť sladkosť nápojov pomocou domáceho sirupu a môžete si byť istí, že sirup neobsahuje žiadne umelé prísady. Ak budete postupovať podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel, môžete vynaložiť malú námahu na prípravu lahodného sirupu. Každý má doma najdôležitejšie prísady: cukor, vodu a aromatické prísady, napríklad ovocie, bylinky alebo koreniny. Ak je naplnený do ozdobných fliaš je domáci sirup ideálny aj ako malý darček z domácej kuchyne.

Vďaka sirupu sa aróma ovocia a bylín môže zachovať, keď chutia najlepšie – v hlavnej sezóne. Na výrobu sirupu by sa však mali používať iba dokonalé ovocie, kvety alebo listy, aby sa predišlo vzniku plesní, čo by viedlo k predčasnému znehodnoteniu.