7 tipov proti rozštiepeniu vlasov

Každá žena s dlhými vlasmi vedie problém: rozdeľte konce! Ale namiesto toho, aby ste si teraz obťažovali vlasy, radšej si prečítajte naše sedem tipov proti rozdeleným tipom.
Vyhnite sa delenému koncu: žena s blond dlhými vlasmi

Čo rozštiepenie vlasov! Vzhľadom k tomu, že grooms a starostlivosť o vlasy, investoval do drahé vlasy masku, šampón a kondicionér byť potrestaný hneď po poslednej návšteve kaderníka opäť s rozdelené konce. Samozrejme, že teraz nie je žiadne lepidlo, ktoré kittet rozdeliť tipy vlasy znova, ale niekoľko naozaj dobré tipy, ako sa môžete vyhnúť rozbitiu vlasov a rozdeliť končí.
1. tip: jemný cyklus vlasov

Čím viac sa peniace na hlave, tým lepší je čistiaci účinok? Nesprávna myšlienka! Mierne šampóny bez síranov a vyživujúceho arganového oleja čistí vlasy bez toho, aby ich vysychali. Micelárny šampón odstraňuje nečistoty a mastnotu veľmi jemne. A po umývaní jemne vytlačte vlhké vlasy do uteráka, nikdy neotrite. Toto len zbytočne zdrsňuje štruktúru vlasov a podporuje rozdelenie vlasov. Po umytí používajte kondicionér. Zatvorí otvorenú šupinatú vrstvu a dĺžky sa dajú ľahko prevrátiť. Už poznáte pravidlo 50/50? S touto metódou očistíte vlasy veľmi jemne a chráňte hrivu náhodne pred rozštiepením vlasov.
2. tip: menej stresového stresu

Vyvarujte sa vysúšania a tvarovania čo najčastejšie pomocou sušiča vlasov, vyrovnávacieho zariadenia a pod. Teplo pri sušení a vyrovnávaní fúk napína dĺžky a odstraňuje dôležitú vlhkosť. Vlasy sušia. Nechajte vlasy vyschnúť častejšie vo vzduchu. Následné česanie a kefovanie môže byť tiež dodatočné napätie na hrivu a vedie k rozštiepeniu vlasov. Starostlivo si prechádzajte smerom hore a dole v dávkach. Venujte pozornosť dobrej kvalite: Vysoko kvalitná kefa alebo hrebeň z prírodných drevín a kančích štetín je pre vlasy omnoho šetrnejšia. Plastové hrebene so švami alebo kefy s kovovými štetinami môžu prakticky „rozdeliť“ vlasové vlákna. Stále hľadáte správnu kefu? Nájdete tu nástroje pre krásne vlasy: Ktorý štetec môže robiť čo?
3. tip: rezné špičky

Chcete zdravé, dlhé vlasy? Potom je povinné strihanie čipky v kaderníku. Ak necháte hárik rásť, musíte očakávať rozdelenie vlasov v určitom bode av najhoršom prípade rozdelenie končí a môže sa ešte zhoršiť. Pretože špičky sú najstaršou časťou vlasov a sú denne vystavené mechanickým vplyvom zvonku (kefy, hrebene atď.). Rozdelenie vlasov je nevyhnutné! Ale dokonca aj s účinkami „Hair Dusting“ alebo „Kaligrafia Cut“ z „The Cave of the Lions“ sa môžete vyhnúť rozdeleniu v budúcnosti. Znie to dobre, že?
4. koniec: rozdelené konce tesnenia

Je ešte nejaký spôsob, ako ísť až do nasledujúcej návštevy kaderníka? V špeciálnych prípadoch SOS sú špeciálne sérum a špičkové kvapaliny, ktoré sa vďaka silikónom rozdelené vlasy spájajú a tesnia, ale nie sú opravené. Bohužiaľ, len nožnice pomôžu pri rozdelení vlasov.
Tip 5: Spať na hodvábnych vankúšoch

Ako sa postel, takže ležať – a to najmä na vlasy. Ten, kto nosí háveň otvorene, musí počítať s divokým neporiadkom na hlave, uzlíky a lupiny. S hodvábnymi alebo saténovými obliečkami na vankúše sa môžete vyhnúť treniu a tým aj pretrhnutiu a roztrhnutiu vlasov. Nemáte hodvábny vankúš na dosah ruky? Sila nič! Ľahko pletená opletka je tiež dobrou alternatívou a chráni pred rozštiepením vlasov!
6. tip: mimoriadna starostlivosť

Dajte vlasy masku na vlasy raz týždenne. Kúra na vlasy je dvakrát intenzívnejšia, keď sú vlasy zabalené do predhriatej uteráčky alebo priľnavého filmu na daný čas expozície. Pre efekt špeciálnej starostlivosti môžete nechať ošetrenie vlasov cez noc. Chcete si vlasy vyliečiť sám? Tu sme pre Vás pripravili niekoľko receptov na DIY. Na dlhodobú ochranu proti roztrhnutiu vlasov je kaderníkom keratínové ošetrenie. Nárast starostlivosti medzi sebou prináša vlasové oleje, ako je arganový olej. Na to si zotriete niekoľko kvapiek oleja v dlaniach a masíte do vlasových špičiek.
7. Tip: Ochrana proti rozdeleniu zvnútra

Správna starostlivosť so šampónom, kondicionérom, maskou na vlasy a olejom (arganový olej), ako aj pravidelným strihom vlasových špičiek môže zabrániť rozdeleniu koncov. Ale aj zvnútra môžete urobiť veľa pre zdravé vlasy. Napríklad pri správnej strave. Ktokoľvek, kto je trvalo nezdravý alebo trpí nedostatkom vitamínov a minerálov, dlhodobo nedáva dobrému vplyvu na vlasy, a tak podporuje aj rozdelenie vlasov. Najmä nedostatok železa je jednou z najčastejších príčin rozdelenia. Ale aj hormonálna nerovnováha, stres alebo ochorenia štítnej žľazy môžu ovplyvniť zdravie vlasov