Najlepšie domáce opravné prostriedky proti chladu

Zvlášť, keď je to mokrý von a chlad, my sa k nám rýchlo chladným jeden háčik – len nádchu, kašeľ dostaneme, tým rev hlavy. Našťastie sme nemuseli spúšťať rovno do plnej čakárni u lekára s týmito sťažnosťami – jednoduchý domáci liek na prechladnutie nám pomôže dostať infekcia sám pod kontrolou!
Tieto domáce opravné prostriedky na chladnú skutočnú pomoc

Prvá pomoc proti infekcii: S týmito prostriedkami hovoríte, že boj je zima!
Wadenwickel

Nie nadarmo favoritom domáce opravné prostriedky babičky pri prechladnutí: cool noha kompresie môže mierne znižovať horúčku. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je používať bielizeň a bielizeň. Ľanová tkanina je ponorená vo vlažnej vode a obalená okolo teliat. Aby sa voda nestratila, obal je pokrytý bavlnenou handričkou. Mimochodom, zábaly sú tiež vhodné ako domáce náprava pre bolesť v hrdle a ako domáce lieky na horúčku!

V prípade bronchitídy môžete tiež urobiť hrudný zábal. Princíp je podobný Wadenwickel: Po prvé, zima, vlhko ľanové tkaniny je balený okolo hornej časti tela. Na vrchole obalíte mäkký uterák a zahalíte sa pod teplú prikrývku.
kuracia polievka

Doska z kuracieho polievka s chladom je vlastne dobrý tip na zníženie nepohodlie. Pretože polievka obsahuje proteín cysteín, ktorý pôsobí protizápalovo a dekonguje na slizniciach. Okrem toho sa kuracia polievka považuje za dôležitého dodávateľa tekutín.
inhalovať

Možným jednoduchými prostriedkami vhodné pre opuch nosovej sliznice a nádcha: Nalejte horúcu vodu do misy, skloní hlavu, aby sa rozšíril uterák cez a vdychovanie výparov stúpajúcich na päť až desať minút. Čistí sa sliznice a podporuje krvný obeh, v niektorých prípadoch sa aj rozpustný lepivý hlien rozpúšťa. Extra tip: Jedna až dve kvapky tymiánového oleja vo vode majú antivírusový a antibakteriálny účinok. Pre dojčatá však nie je prídavok esenciálneho oleja!
Zvyšujúci sa kúpeľ na nohy

Vykurovanie trvá päť rokov, nosíš tri páry hrubých pančúch a stále sa trápiť? Táto kúpeľ nôh pomôže: naplniť vedro členok vysoký s príjemne teplou vodou do neho robiť nohy a pomaly zalejeme horúcou vodou. Po desiatich minútach by sa voda mala pohybovať okolo 40 stupňov a dosiahnuť teľatá. Vysušte nohy, položte na teplé ponožky av ideálnom prípade priamo do postele.
Horúci citrón

Horúce nápoje sa zvyšuje blahobyt, možno to môže byť aj malá pomoc telo na začiatku infekcie na skoky. Pretože kyselina stimuluje sliznice a ohrieva telo zvnútra. Koľko vitamínu C obsahuje lektvar, pokiaľ ju varené s teplou vodou, je však diskutabilné: cenný materiál je v skutočnosti veľmi citlivá na teplo. A to, čo vitamín C naozaj prináša s prechladnutím, je tiež nejasný. Tip: Pridajte malú misku (z neupraveného ovocia), pretože obsahuje éterické oleje, ktoré majú antimikrobiálny účinok.
cibule šťava

Cibuľa šťava v kombinácii s medom má rovnaký dvojaký antibakteriálny účinok a môže byť ľahko pripojiť k sirup proti kašľu. Aby ste to urobili, nakrájajte cibuľu na malé kúsky, vložte ju do pohára a pridajte cez ňu dve lyžičky medu. Sklo je potom utesnené vzduchotesne a skladované niekoľko hodín, aby bolo možné ťahať na chladnom, tmavom mieste. Výsledná kvapalina sa odleje.
Vzduch dobre

Aj keď máme tendenciu, keď máme infekcia s väčšou pravdepodobnosťou sa triasť, ale to neznamená, že by sme mali zostať v dusnom izbe celý deň. Pretože v teplých miestnostiach sa vírusy a baktérie rýchlo množia. Preto by sme mali krátko dýchať tri až štyrikrát denne: Otvorte okno úplne po dobu piatich až desiatich minút.

To nie je len zlé pre otravné patogénov, ale tiež dobré pre zdravie: Suchý vzduch je totiž tiež, že naše sliznice vyschnúť čo vírusy a baktérie zase uľahčuje implantáciu. Z rovnakého dôvodu by sme mali ísť za deň krátky na čerstvý vzduch za studena – bez namáhania naše veľké a zabalené, samozrejme.
mier