Nápady pre bytové rastliny

Izbové rastliny môžu byť drahým zvykom. Sú to niečo ako tetovanie, po tom všetkom: Akonáhle dostanete svoj prvý, ste závislí na živote. Pre všetkých rodičov rastlín na rozpočet vonku, sme sa obrátili na niektorých odborníkov, aby zistili, ako ušetriť peniaze na vašej vnútornej džungli.

1. Pamätajte si, že sviečky robia voľné kvetináče.

“Páči sa mi recyklovať použité sviečky ako plantážnici, najmä tie fantázie, ktoré prichádzajú v sklenených nádobách,” Je to ľahké. Akonáhle sviečka je hotová, ona nasiakne nádobu v teplej, mydlovej vode cez noc a potom drhne všetky zvyšky vosk. V závislosti od materiálu ho raz alebo dvakrát spustí cez umývačku riadu. “Pretože tam nie je drenážny otvor a nie som po ruke s vŕtačkou, som pred pridaním hrnčiarskeho mixu a mojej rastliny načrtol spodok nádoby na sviečky s lávovými kameňmi.”

2. Hop na šírenie rozbehnutého vlaku.

Marino tiež propaguje rastliny, aby ušetril peniaze, pričom hovorí, že niektoré z jej obľúbených druhov sú niektoré z najľahších množstiev. “Pothos a srdcový list filodendron sú koncové rastliny, ktoré rastú neuveriteľne rýchlo a môžu sa šíriť vo vode. Jednoducho odstrihnúť pár centimetrov zdravého kmeňa tesne pred uzlom – a uistite sa, že obsahuje uzol alebo dva s rezaním, Odtiaľ pochádza nový rast, “vysvetľuje.

Článok pokračuje ďalej

3. Umiestnite svoje rastliny strategicky.

Keď budete investovať do nového závodu, uistite sa, že ste sa dostali za peniaze tým, že ho umiestnite do oblasti, kde môže žiť dobrý, dlhý život. sú konečným lacným duom pre rastliny a ich umiestnenie vedľa seba im pomôže rýchlejšie rásť: „Ak chcete zrýchliť rast, nechajte listy listov. Pothos rastie medzi Sansevieriou a tieto dve rastliny ľahko pridajú vašej kolekcii izbových rastlín atraktívnu výšku a šírku.

4. Nikdy nepodceňujte univerzálnosť terakotového hrnca.

“Lacné terakotové hrnce zo železiarstva sú ideálne na zalievanie, a ak sa nezhodujú s vašou paletou farieb, môžu byť ľahko natreté, Zdobiť ich s vrstvou machu alebo kamienkov na vrchole pôdy.”

5. Usporiadajte výmenu rastlín.

Myslíte, že oblečenie swap, ale pre rastliny! Získať pár priateľov dohromady a každý priniesť aspoň jeden závod, ktorý sú ochotní rozdeliť sa s. a všimli si, že aj oni kultivujú silný zmysel pre komunitu. “Výmena s priateľmi a cudzincami je úprimne jedným z najdostupnejších spôsobov, ako získať nové rastliny. Okrem toho,” hovorí, “často budujete spojenie s ľuďmi, s ktorými obchodujete, keď by ste to inak neurobili.”