Účinná prevencia alergií vo vašej domácnosti

Ak trpíte alergiou, mali by ste vedieť, že čistý vzduch je veľmi dôležitý. Nie je však neobvyklé, že ľudia trpia alergiami v domácnosti kvôli zlej kvalite vzduchu v interiéri.

Ak máte problémy s alergiami vždy, keď je klimatizácia zapnutá, pre vyriešenie problému si prečítajte nasledujúce štyri účinné tipy.

Tu sú 4 spôsoby, ako zabrániť alergiám vo vašej domácnosti

Vyčistite vzduchové filtre vášho domu

Čistenie vzduchových filtrov klimatizácie môže pomôcť vyhnúť sa alergickým reakciám. Vzduchový filter sa môže upchať špinou a prachom. Tým sa nielen zaťaží systém a zabráni sa správnemu chladeniu, ale tiež sa zhorší kvalita vzduchu v miestnosti.

Filter by ste mali nechať vyčistiť profesionálnym technikom. Tým sa zabezpečí, že do vzduchu neprenikne žiadny prach, ktorý má za následok alergické reakcie.

Správna teplota v interiéri

Optimálna teplota v obývacej izbe je 20 – 22 stupňov. Nie je vhodné vstupovať počas extrémých horúčav priamo do vychladenej izby. Je vhodné niekoľko minút vyčkať napríklad v tieni, vo vstupnej hale.

Uistite sa, že váš domov má správnu vlhkosť

Aj keď príliš veľká vlhkosť v miestnosti je určite nepríjemná, to isté možno povedať aj o príliš nízkej vlhkosti. Klimatizácie môžu ľahko vysúšať vzduch. Môže to mať za následok alergické reakcie. Faktom je, že váš dýchací systém vyžaduje určitú úroveň vlhkosti, aby správne fungoval. Suchý vzduch spôsobí upchatie sínus.

V ideálnom prípade by sa vlhkosť v miestnosti mala udržiavať medzi 30 až 50 percentami. Môžete si kúpiť zvlhčovač, ktorý dokáže udržať vlhkosť vnútri miestnosti na správnej úrovni. Môžete si tiež kúpiť klimatizáciu, ktorá je dodávaná s funkciou odvlhčovača. Udržiavanie úrovne vlhkosti na primeranej úrovni zabráni alergickým reakciám.

Čistením vzduchového filtra vášho domu, plánovaním servisom klimatizácie a inštaláciou UV filtrov môžete znížiť alergie vo vnútri spôsobené peľmi, domácimi zvieratami a podobne.

Čerstvý vzduch do domácnosti

Štvrtou najdôležitejšou radou, ako sa vyhnúť alergickým reakciám pri zapnutí klimatizácie, je dostať čerstvý vzduch. Príliš dlhý čas v klimatizovanej miestnosti môže spôsobiť narušenie imunitného systému.

Ak potrebujete poradiť pri výbere klimatizácie, potrebujete získať bližšie informácie o správnom nastavení klimatizácie alebo potrebujete servis klimatizácie v Bratislave, kontaktujte klimachlad.sk