Vyberte si dobré kuchynské potreby

Dobre vybavená kuchyňa je dôležitá pre každého, kto rád varí. Ako upečiete koláč bez misky na miešanie? Alebo ako nakrájate zeleninu bez dobrého noža.

Ak si zariaďujete novú kuchyňu, alebo chcete doplniť súčasne kuchynské vybavenie, máme pre vás niekoľko tipov na výber dobrých kuchynských potrieb.

Samozrejme, zoznam kuchynských potrieb a vybavenie je oveľa širší, ale prinášame vám tipy na tie najdôležitejšie. Aké sú vaše obľúbené kuchynské potreby?

Kuchynské nože

Kvalitný kuchynský nôž je nástroj, do ktorého sa oplatí investovať. Nôž je najbežnejší nástroj, ktorý pomáha dobre krájať a je dôležitou súčasťou varenia a prípravy jedla. Kvalitné ostré nože sú bezpečnejšie ako tupé a lacné.

Na výber sú nože v rôznych tvaroch a veľkostiach. Sú určené na prácu s rôznymi potravinami. Vybrať si môžete nože na zeleninu, ovocie, mäso…. Samozrejme netreba zabudnúť ani na kvalitný univerzálny nôž do kuchyne.


Nôž kuchynský hornošpicatý 6 KDS

Kuchynské dosky

Kuchyňa nie je úplná bez dosiek na krájanie. Kde by ste krájali cibuľu? Osvedčenou klasikou sú drevené kuchynské dosky v rôznych veľkostiach. Je dobré mať niekoľko kuchynských dosiek, ktoré sú zvlášť určené na mäso a zeleninu / ovocie.

Varechy

Bez varechy sa kuchyňa a príprava jedla nezaobíde. Drevené varechy sú všestranný pomocník. Drevená varecha nepoškriabe hrniec alebo panvicu. Hodí sa teda na vyprážanie a restovanie. Varechu využijete na miešanie.

Drevená varecha

Najlepší je smaltovaný hrniec

Smaltované hrnce si obľúbite aj vy. Slúžia na rýchle prihrievanie. Smaltované hrnce sú zdravou a bezpečnou alternatívou. Smaltované hrnce sú dostupné v rôznych veľkostiach v vzoroch. Obľúbite si ich pri každodennej príprave dobrého jedla.


Metalac smaltovaný Hrniec s pokrievkou