Aký matrac si vybrať pre zdravý spánok

Pohoda a zdravie človeka závisí od mnohých faktorov a jedným z hlavných je kvalitný spánok. Dôležitou otázkou je nielen vytvorenie prijateľných podmienok pre nočný odpočinok, ktorý zahŕňa čerstvý vzduch v miestnosti, úplnú tmu, ticho a príjemnú teplotu, ale aj čas, kedy idete spať, a čo je najdôležitejšie – čo presne spať ďalej.

Kvalitný matrac je hlavnou súčasťou postele, preto sa musíte postarať o usporiadanie spálne pre seba a svojich blízkych kúpou ortopedického, skutočne kvalitného modelu. Pred nákupom by ste však mali venovať pozornosť materiálom, z ktorých je výrobok vyrobený, aby ste si vybrali najlepšiu možnosť.

Moderné kvalitné matrace sú vytvorené na báze vrstvy prírodného kokosového vlákna (kokosového vlákna) v kombinácii s prírodným alebo umelým latexom. Kokosové vlákno zvyšuje pevnosť a ortopedickú tuhosť výrobku, latex dodáva matracu elasticitu a príjemnú mäkkosť. Okrem toho sa koksové vlákno považuje za najprijateľnejšie plnivo, pretože je odolné voči rozkladu vlhkosťou, zabraňuje tvorbe plesní a množeniu hmyzu a zostáva elastické a tvrdé po mnoho rokov. Práve kombinácia latexu a kokosového vlákna vytvára oporu pre chrbticu v správnej polohe s optimálnym tlakom na každú anatomickú zónu a svaly sú úplne uvoľnené a oddýchnuté.

Aký by mal byť matrac

Ak už máte problémy s kĺbmi a ochorenia pohybového aparátu, oplatí sa konzultovať s lekárom, aby si vybral pre vás ideálnu možnosť.

Uvažujme, aký by mal byť kvalitný ortopedický matrac na príklade Benab Fyzio Plus. Ide o jeden z kvalitných ortopedických modelov s taštičkovým pružinovým jadrom umiestneným v 7 zónach anatomickej tuhosti v kombinácii s PUR penou. Matrac je potiahnutý snehovo bielym a na dotyk príjemným poťahom, ktorý je ideálny, ak máte citlivú pokožku. Taštičkový matrac je vyrobený z dobre vetraného vlákna, vďaka čomu si dlhodobo zachováva hygienické, antibakteriálne a protiroztočové vlastnosti.

Polyuretánová penová vrstva matraca má tiež priedušné vlastnosti, vyznačuje sa výbornou elasticitou a odolnosťou voči deformáciám, takže si stabilne drží svoj tvar po mnoho rokov.

Štandardné pružinové vrecko

Takéto výrobky zaujímajú dôstojné miesto medzi ortopedickými matracmi. Každá pružina je uložená v samostatnom ochrannom vrecku a môže obsahovať od 370 do 2000 ks. na meter štvorcový v závislosti od úrovne tuhosti matraca a jeho nosnosti. Každé vrecko dokonale kopíruje obrysy ľudského tela v 7 zónach anatomickej tvrdosti, čo poskytuje vysoký ortopedický efekt a plnú opierku chrbta.

Preto je ortopedický matrac optimálnym riešením pre každú spálňu, potrebný na zabezpečenie zdravého odpočinku, zdravého spánku a ľahkého pohybu!